Mistrzowie tabliczki

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. W tym roku główne obchody odbywały się 2 października 2020 roku.

Do akcji przyłączyło się 4985 szkół z Polski, 117 z Rosji, 60 z Chorwacji, 28 z Ukrainy, 10 z Rumunii, 9 z Litwy, 7 z Łotwy, 5 z Czech, 4 z Białorusi, 3 z Portugalii, 2 szkoły z Kolumbii i Mołdawii. Natomiast w jednej ze szkół akcja odbywała się w następujących krajach: Kanada, Szwajcaria, Irlandia, Indie, Kazachstan, Holandia, Peru, Portoryko, Stany Zjednoczone, Urugwaj.

W naszej szkole w klasach 2 i 3 uczniowie zmagali się z łamigłówkami matematycznymi i sprawdzali swoją wiedzę tabliczkową. Natomiast uczniowie klas 4-8 na zajęciach matematyki rywalizowali o tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.

W tym roku po raz pierwszy odbył się Internetowy Konkurs Matematyczno-Logiczny „Arcymistrz mnożenia”.Mamy przyjemność oznajmić, że pierwsze miejsce w I etapie konkursu zdobyli:

Paulina Piotrowska z klasy 6a

Szymon Piaskowski z klasy 8a

Gratulujemy !!!

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom,

którzy włączyli się w przeprowadzenie akcji.

Koordynatorzy: p. Ewa Przybyła, p. Jadwiga Wojtyś