Tutaj powinien być opis

Bajeczni goście w szkole

 „Z jakiej jesteś bajki?” – to pytanie dziś rozbrzmiewało na szkolnym korytarzu. A to za sprawą inicjatywy opiekunów Małego Samorządu Uczniowskiego, którzy zaproponowali, by dzień 4 listopada upłynął pod hasłem: „Dzień postaci z bajek”.

W akcję włączyli się wszyscy uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego, którzy pod bacznym okiem swoich niezwykle pomysłowych rodziców przygotowali bajkowe stroje.

I tak dziś w szkole spotkać można było: uśmiechniętego Szalonego Kapelusznika, który szeptał coś Chudemu, ale tak cicho, by ani Hrabia Drakula, ani Papa Smerf, ani nawet chytry lisek nie usłyszeli. Za sprawą księżniczek i królowych oraz ich błędnych rycerzy i walecznego Robin Hooda zrobiło się poważnie, i na chwilę można było przenieść się do średniowiecznego grodu. Ale zaraz potem Harry Potter z Hermioną tak wszystko zaczarowali, że niespodziewanie zza rogu wyleciały dobre wróżki, biedroneczki, motylki i inne cudowne zwierzątka, dzięki którym uśmiech zagościł na twarzy Ani z Zielonego Wzgórza i Dziewczynki z zapałkami. I choć złe Czarownice robiły wszystko, co w ich mocy, to doskonały nastrój i świetny humor nie opuszczał naszych bajecznych uczniów do samego końca zajęć.

Wychowawcy klas przygotowali dla swoich wychowanków ciekawe karty pracy, gry, kolorowanki, zagadki logiczne oraz  filmy i prezentacje multimedialne. A na koniec chętnym uczniom wykonano pamiątkowe zdjęcia. I choć w maseczkach i przy zachowaniu dystansu, udało się uchwycić baśniowy czar postaci.